PolskaW małopolskich parafiach akcja szczepień potrwa co najmniej do połowy września

Nasza Polska27 sierpnia, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Akcja szczepień przy parafiach będzie kontynuowana co najmniej do połowy września – zapowiedział w piątek wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W ostatni weekend wakacji w całym województwie będzie działać ponad 40 tymczasowych punktów szczepień.

Będą one zlokalizowane w miejscowościach turystycznych, przy parafiach, w remizach i parkach. Pojawią się przy okazji dożynek oraz pikników rodzinnych. Zaszczepić będą mogli się kibice, którzy przyjdą na mecze Bruk-Bet Termalica Nieciecza z Cracovią i Wisły Kraków z Legią Warszawa.

„Naszym priorytetem jest, by przed czwartą falą pandemii zaszczepić jak największą liczbę osób. Zakończenie wakacji, chcemy zrobić pod znakiem szczepień. W bardzo wielu samorządach, tam, gdzie są organizowane dożynki staną mobilne punkty” – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W weekend będzie można zaszczepić się m.in. w: Krzeszowicach, Ojcowie, Olkuszu, Osieku, Polance Wielkiej, Stryszowie, Stary Sączu, Tarnowie, Wiśniczu, Wiśniowej, Wojniczu oraz przy parafiach w ramach akcji „Niedziela szczepień” w: Nowym Brzesku, Koszycach, Jodłowniku, Tymbarku, Dobrej, Grybowie, Łososinie Dolnej, Podegrodziu.

„Co najmniej do połowy września będziemy kontynuowali akcję szczepień przed kościołami” – zapowiedział wojewoda. Promocja szczepień ma być też prowadzona w środkach komunikacji miejskiej.

Jak podkreślił Kmita podczas wszystkich dotychczasowych akcji szczepień „pod chmurką” w Małopolsce jednodawkowy preparat Johnson&Johnson otrzymało ponad 18 tys. osób. „Mam przekonanie, że większość z tej grupy nie zaszczepiłaby się, gdyby nie ta akcja i wspólne działania z archidiecezjami, z parafiami, na pustyni, na barce, przed stadionami” – powiedział Kmita.

Mieszkańcy gmin, w których poziom wyszczepialności przeciwko COVID-19 wynosi poniżej 35 proc., otrzymają listy zachęcające do szczepienia. Takich gmin jest w województwie ponad 60. Do gmin, w których zaszczepiło się mniej niż 25 proc. osób należą: Czarny Dunajec (19,7 proc.), Biały Dunajec (20,8 proc.), Szaflary (21,9 proc.) Lipnica Wielka (23,5 proc.) oraz Jabłonka (24,6 proc.)

W Małopolsce do tej pory wykonano ponad 3 mln szczepień, w tym dwie dawki przyjęło 1 mln 431 tys. 929 (ok. 47 proc. mieszkańców). Od 1 do 25 sierpnia preparaty przeciw COVID-19 podano prawie 135 tys. osób (w lipcu było to 503 tys. osób). Nowych zakażeń było w Małopolsce w piątek 23.(PAP)

Autor: Małgorzata Wosion

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy + 19 =