W weekend będzie się można zaszczepić w łódzkim zoo

Nasza Polska26 sierpnia, 20212 min

Przez cały weekend będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem w poradni przy ul. Piotrkowskiej 113 w Łodzi. W niedzielę mobilny punkt szczepień będzie czynny także w łódzkim ogrodzie zoologicznym.

„Zachęcamy do skorzystania z ostatniej w wakacje weekendowej możliwości przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson. W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 28 i 29 sierpnia, będzie można zaszczepić się – bez wcześniejszej konieczności zapisów – przy ul. Piotrkowskiej” – poinformowała PAP Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Miejskie Centrum Medyczne im. Rydygiera przygotowuje się do podania w ten weekend 500 dawek szczepionki. Szczepienia będą wykonywane w poradni przy ul. Piotrkowskiej 113 (w podwórku kamienicy). Medycy będą podawać szczepionkę od godziny 12.00 do 19.00 w sobotę i w niedzielę. W razie większej liczby chętnych niż przygotowane 500 dawek – dostarczone zostaną dodatkowe szczepionki.

Możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 będzie też w niedzielę 29 sierpnia na terenie łódzkiego ogrodu zoologicznego. Mobilny punkt – za kasami, pod wiatą edukacyjną – otworzy tam łódzki Bionanopark. W godz. 10.00-15.00 będzie można przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson, a także pierwszą lub drugą dawkę szczepionki Pfizera.

Miejskie centra medyczne przez całe wakacje organizowały w weekendy mobilne punkty szczepień w całej Łodzi, m.in. przy okazji miejskich pikników i w ośrodkach rekreacyjnych. W ramach tych akcji jednodawkowym preparatem zaszczepiono ok. 3 tys. osób.(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk