Gdynia buduje „obóz”, czyli tymczasowe kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie koronawirusem

Karol Kwiatkowski25 sierpnia, 20214 min

Gdyński samorząd zwrócił się do wojewody pomorskiego o pomoc w realizacji infrastruktury, która umożliwi wszystkim potrzebującym izolację i odbycie kwarantanny. W ramach wsparcia wojewoda polecił prezydentowi Gdyni stworzenie miejsc tymczasowego schronienia dla osób, wobec których istnieje ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – czytamy na stronie miasta Gdyni.

O fakcie tym poinformował w mediach społecznościowych poseł Konfederacji, Artur Dziambor: „No więc Gdynia buduje miejsca odosobnienia dla podejrzanych o styczność z Covid-19. Klatek będzie aż 18. Budowa ma się zakończyć w marcu 2022. Zdjęcia zrobiłem przed chwilą. Klatki duże nie będą, będzie łatwo zwariować. W tym tygodniu złożę interpelację z prośbą o szczegóły”.

– Wszyscy mamy nadzieję na powrót do normalności, ale wiemy też, że sytuacja związana z pandemią jest dynamiczna i wciąż potrzebna jest nasza czujność. Miesiące, które mamy za sobą pokazały, że warto myśleć perspektywicznie i projektować formy wsparcia, które w razie potrzeby można niezwłocznie wykorzystać – zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Dlatego między innymi podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu w Gdyni lokali tymczasowych dla osób narażonych na zakażenie koronawirusem, które mają problem ze znalezieniem miejsca odosobnienia. Miejsce w lokalu tymczasowym to, w przypadku zagrożenia, zapewnienie podstawowych potrzeb przebywającej w nim osoby, ale też ochrona innych.

Dzięki specjalnemu, przyspieszonemu trybowi budowa finansowanych z budżetu Gminy Miasta Gdyni dwóch tymczasowych lokali na potrzeby izolacji i kwarantanny mogła się już rozpocząć. Powstają one na Obłużu przy ul. płk. Dąbka. Będą wyposażone w niezbędną infrastrukturę i ogrzewanie. W całorocznych obiektach będzie mogło przebywać maksymalnie 18 osób – w pokojach jedno- i dwuosobowych. Zakończenie inwestycji jest planowane na marzec 2022 roku – podaje miasto Gdynia.
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk