PolskaGdynia buduje „obóz”, czyli tymczasowe kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie koronawirusem

Karol Kwiatkowski25 sierpnia, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Gdyński samorząd zwrócił się do wojewody pomorskiego o pomoc w realizacji infrastruktury, która umożliwi wszystkim potrzebującym izolację i odbycie kwarantanny. W ramach wsparcia wojewoda polecił prezydentowi Gdyni stworzenie miejsc tymczasowego schronienia dla osób, wobec których istnieje ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – czytamy na stronie miasta Gdyni.

O fakcie tym poinformował w mediach społecznościowych poseł Konfederacji, Artur Dziambor: „No więc Gdynia buduje miejsca odosobnienia dla podejrzanych o styczność z Covid-19. Klatek będzie aż 18. Budowa ma się zakończyć w marcu 2022. Zdjęcia zrobiłem przed chwilą. Klatki duże nie będą, będzie łatwo zwariować. W tym tygodniu złożę interpelację z prośbą o szczegóły”.

– Wszyscy mamy nadzieję na powrót do normalności, ale wiemy też, że sytuacja związana z pandemią jest dynamiczna i wciąż potrzebna jest nasza czujność. Miesiące, które mamy za sobą pokazały, że warto myśleć perspektywicznie i projektować formy wsparcia, które w razie potrzeby można niezwłocznie wykorzystać – zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Dlatego między innymi podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu w Gdyni lokali tymczasowych dla osób narażonych na zakażenie koronawirusem, które mają problem ze znalezieniem miejsca odosobnienia. Miejsce w lokalu tymczasowym to, w przypadku zagrożenia, zapewnienie podstawowych potrzeb przebywającej w nim osoby, ale też ochrona innych.

Dzięki specjalnemu, przyspieszonemu trybowi budowa finansowanych z budżetu Gminy Miasta Gdyni dwóch tymczasowych lokali na potrzeby izolacji i kwarantanny mogła się już rozpocząć. Powstają one na Obłużu przy ul. płk. Dąbka. Będą wyposażone w niezbędną infrastrukturę i ogrzewanie. W całorocznych obiektach będzie mogło przebywać maksymalnie 18 osób – w pokojach jedno- i dwuosobowych. Zakończenie inwestycji jest planowane na marzec 2022 roku – podaje miasto Gdynia.
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 + 3 =