PolitykaBudka: prawdopodobnie nikt z klubu KO nie będzie kandydatem na marszałka Sejmu

Nasza Polska25 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Bardzo poważnie podchodzimy do tematu zmiany marszałka Sejmu, tu nie chodzi o personalia, tu chodzi o zmiany funkcjonowania Sejmu – przekonywał w środę szef klubu KO Borys Budka. Jak dodał, prawdopodobnie nikt z klubu KO nie będzie kandydatem na nowego marszałka.

Koalicja Obywatelska i Lewica zapowiedziały przed dwoma tygodniami złożenie wniosków o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek w związku z zarządzeniem przez nią reasumpcji przegranego wcześniej przez PiS głosowania nad odroczeniem obrad Izby.

Budka pytany w środę w programie „Tłit” w wp.pl czy będzie kandydatem na nowego marszałka Sejmu odparł, że nie. „Nie będzie prawdopodobnie nikt z klubu KO. My bardzo poważnie podchodzimy do tematu zmiany marszałka. Tu nie chodzi o personalia. Tu chodzi o zmiany funkcjonowania Sejmu” – powiedział.

Jak dodał, Sejm powinien być miejscem przede wszystkim normalnej, parlamentarnej dyskusji i miejscem kontroli, zgodnie z konstytucją, obozu władzy. Tymczasem – dodał – Sejm stał się przystawką Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Zdaniem Budki, Witek łamiąc prawo w związku z reasumpcją głosowania pokazała, że nie nadaje się na funkcję marszałka. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć + 9 =