PolskaOficjalna rekomendacja ws. trzeciej dawki szczepionki pojawi się dzisiaj lub jutro

Nasza Polska24 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Oficjalna rekomendacja w sprawie podawania trzeciej dawki szczepionki pojawi się dzisiaj lub jutro – powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska przypomniał, że w poniedziałek obradowała Rada Medyczna z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Przyznał, że w rozmowach pojawił się temat obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla poszczególnych grup zawodowych. „O tym wczoraj była dość żywa dyskusja na Radzie Medycznej, o szczepieniach pewnych grup, szczególnie grup narażonych na zakażenie i ewentualną hospitalizację i śmierć” – sprecyzował.

Dodał, że dyskutowano także na temat podawania trzeciej dawki szczepionki. „Wielu profesorów się na ten temat wypowiadało. Wielu profesorów także jest zgodnych, więc myślę, że ta oficjalna informacja albo dzisiaj albo jutro zostanie państwu przedstawiona” – poinformował Kraska.

Zaznaczył, że rząd rozważa także wprowadzenie obostrzeń w regionach, gdzie najmniej osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19. „Prawdopodobnie taka regionalizacja będzie musiała nastąpić, jeżeli ta czwarta fala (nadejdzie – PAP)” – mówił. Zastrzegł, że wprowadzając obostrzenia rząd nie będzie opierał się tylko na liczbie nowych przypadków zakażenia koronawirusem w danym regionie, ale też na poziomie wyszczepienia jego mieszkańców.

Wiceminister zdrowia poinformował też, że na razie nie ma decyzji o wprowadzaniu obostrzeń dla wszystkich osób niezaszczepionych. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × trzy =