GospodarkaPolskaEkspert: Zagraniczne korporacje chcą, to zapłacą CIT, nie chcą, to nie zapłacą

Karol Kwiatkowski24 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Obecnie planuje się opodatkować mocniej jednoosobowe działalności gospodarcze a nic nie robi się z zagranicznymi korporacjami, które mają CIT na poziomie charytatywnym – chcą, to zapłacą, nie chcą, to nie zapłacą – powiedział we wtorek prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski w Telewizji Republika.

„Toczy się dyskusja o reformie systemu podatkowego i o tym, kto będzie spłacał długi, które już zaciągnęliśmy i finansował wydatki, które zostały poniesione. Rząd zdecydował, że będzie to tworząca się klasa średnie i jednoosobowe działalności gospodarcze” – powiedział we wtorek prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski w Telewizji Republika, odpowiadając na pytanie o planowane w ramach „Polskiego Ładu” zmiany podatkowe.

Roszkowski stwierdził, że podniesienie składki zdrowotnej będzie istotnym obciążeniem podatkowym dla osób prowadzących działalności gospodarczą. Dodał, że rząd w tej kwestii powinien zrewidować swoje stanowisko.

„Jest opodatkowania jednoosobowej działalności, a nic nie robi się z zagranicznymi korporacjami, które nie płacą CIT. Dopóki coś z nimi nie zostanie zrobione, dopóki te podmioty nie będą płacić podatków jak reszta, to będziemy mieli zaburzoną konkurencję na rynku. Korporacje mają CIT na poziomie charytatywnym – chcą to zapłacą, nie chcą, to nie zapłacą” – powiedział prezes Instytutu Jagiellońskiego. (PAP)

autor: Marek Siudaj

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwadzieścia − 11 =