Rzecznik MZ: możemy być pewni, że pojawią się restrykcje

Karol Kwiatkowski23 sierpnia, 202112 min

Możemy być pewni tego, że pewne obostrzenia się pojawią, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia – powiedział w poniedziałek w Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz podkreślił, że rząd liczy się z tym, że w szczycie czwartej fali pandemii dzienna liczba zakażeń sięgnie nawet 15-20 tys.

„Tego, że pewne obostrzenia się pojawią, możemy być pewni, że pewien rygor zostanie zaostrzony, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia” – zapowiedział.

Zaznaczył, że jedynym województwem, w którym zaszczepionych jest poniżej 40 proc. osób, jest woj. podkarpackie. „Dalej jest woj. lubelskie, woj. opolskie, które weszło do pierwszej piątki województw z niskim wyszczepieniem. Trochę lepiej zaczyna sobie radzić woj. podlaskie, ale jest jeszcze woj. warmińsko-mazurskie i woj. świętokrzyskie” – wymienił rzecznik MZ.(PAP)

Autor: Iwona Żurek

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • czytelniczka

  23 sierpnia, 2021 at 3:38 pm

  Tylko, że województwa podkarpackie, świętokrzyskie, podlaskie to jest bastion PISu. Zatem uderzą lockdownem w swój elektorat? Nie sądzę, to jest po prostu ciąg dalszy bolszewickiej propagandy, aby ludzie się wystraszyli i popędzili do wyszczepialni.
  Strach jest bardzo złym doradcą 🙂 już wiemy, że zamykanie biznesów, szkół rozporządzeniami jest bezprawne (wyroki sądów w tym SN), podobnie noszenie masek: bezprawne, szkodliwe, nieskuteczne. Mówi o tym od roku lekarz z powołania dr Zbigniew Martyka.
  Tak więc rodacy, odwagi i spokoju wszystkim życzę!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk