ZagranicaChiny/ Po raz pierwszy od miesiąca bez nowych lokalnych zakażeń koronawirusem

Karol Kwiatkowski23 sierpnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Po raz pierwszy od lipca władze Chin kontynentalnych nie zgłosiły w poniedziałek ani jednego nowego lokalnego przypadku zakażenia koronawirusem, co sugeruje, że ognisko infekcji groźnym wariantem Delta może już być wygaszone.

Najnowsza fala zakażeń wiązana była głównie z ogniskiem Delty wykrytym 20 lipca na lotnisku w Nankinie. Od tamtej pory potwierdzono ponad 1,2 tys. nowych infekcji w kilkunastu różnych regionach, w tym w Pekinie i Wuhanie. W najnowszej fali nie zgłoszono natomiast przypadków śmiertelnych.

Zgodnie z przyjętą przez rząd ChRL zasadą „zero tolerancji” dla koronawirusa władze poszczególnych miast i regionów zaostrzyły kontrole podróżnych i procedury kwarantanny. W niektórych częściach kraju przeprowadzono masowe testy przesiewowe.

W Szanghaju setki osób skierowano w weekend na kwarantannę po wykryciu infekcji wśród pracowników zajmujących się towarem na lotnisku międzynarodowym Pudong. Od piątku zgłoszono tam pięć lokalnych infekcji, a część chińskich miast wprowadziło obowiązek kwarantanny dla przybywających z Szanghaju.

Państwowa komisja zdrowia zgłosiła w poniedziałek 21 nowych objawowych zakażeń koronawirusem, ale wszystkie określono jako przywleczone z zagranicy. Wykryto również 16 nowych infekcji bezobjawowych, także wśród osób przybywających spoza kraju.

Od początku pandemii w Chinach kontynentalnych zgłoszono ponad 94,5 tys. zachorowań na Covid-19 i 4636 zgonów. Zakażenia bezobjawowe nie są w Chinach zaliczane do „potwierdzonych przypadków” choroby, a ich łączna liczba nie została upubliczniona.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

11 − dziewięć =