Premier zapowiada duże pieniądze na unowocześnienie rolnictwa

Nasza Polska22 sierpnia, 20213 min

Chcemy przeznaczyć wysokie środki finansowe na unowocześnienie rolnictwa i na wsparcie programów z zakresu kultury i tradycji wiejskiej – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście okolicznościowym skierowanym do uczestników dożynek w Grabowie nad Prosną (Wielkopolskie).

W niedzielę z okazji dożynek świętowali rolnicy z Grabowa nad Prosną (Wielkopolskie). Dożynki rozpoczęto mszą świętą, po której korowód udał się na stadion.

„To wyjątkowe święto, które uzmysławia nam, że każdy z nas korzysta z efektów rolniczej pracy” – powiedział PAP burmistrz Grabowa Maksymilian Ptak.

List premiera Mateusza Morawieckiego do rolników odczytała podczas uroczystości minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Premier napisał, że „że rolnictwo ma ogromny potencjał, który możemy i powinniśmy wykorzystać”. Przypomniał, że w zaproponowanym przez rząd Polskim Ładzie sprawy wsi i rolnictwa zostały potraktowane priorytetowo.

„Chcemy przeznaczyć wysokie środki finansowe na unowocześnienie rolnictwa, a także na wsparcie programów z zakresu kultury i tradycji wiejskiej” – zaznaczył premier oraz w imieniu własnym i całego rządu podziękował rolnikom za „współtworzenie pomyślności i dostatku naszej ojczyzny”.

Okolicznościowy list premiera został także odczytany w czasie uroczystości dożynkowych, poprzedzonych mszą św., w wielkopolskim Cekowie-Kolonii. Wójt Mariusz Chojnacki przy okazji tego święta powiedział PAP, że gmina ma coraz więcej napływowych mieszkańców, co pozwala z optymizmem myśleć o przyszłości. „Ten rok jest rekordowy pod względem kupna działek i wydawania warunków zabudowy. W 2015 r. wydałem 83 decyzje, a w bieżącym roku do końca lipca już 153” – podkreślił.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk