Kukiz’15 będzie bronił ministra rolnictwa

Nasza Polska21 sierpnia, 20212 min

PSL nie ma co liczyć na nasz głos za odwołaniem ministra rolnictwa Grzegorza Pudy – powiedział PAP poseł Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. Jak dodał, jego koło będzie głosowało za pozostawieniem ministra Pudy.

W piątek klub Koalicja Polska-PSL złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Ludowcy zarzucają mu brak aktywności m.in. w sprawie ASF czy brak konkretów dotyczących rolnictwa w Polskim Ładzie.

Pod wnioskiem PSL podpisali się posłowie Lewicy; ludowcy liczą na poparcie całej opozycji, także koła Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia i wiceszefa sejmowej komisji rolnictwa Jarosława Sachajki, który krytykował Pudę.

W rozmowie z PAP Sachajko odnosi się do tego apelu PSL. „My, zgodnie z naszą umową programową, będziemy głosowali za pozostawieniem ministra Pudy” – odpowiedział. „Na nasz głos PSL nie ma co liczyć” – dodał poseł.

„PSL tyle razy słyszał, że Kukiz’15 i PiS ma porozumienie programowe, że jest ono wypełniane, że albo nie rozumieją, co się do nich mówi po polsku, albo próbują tutaj robić taką tanią politykę mieszając rolnikom w głowach” – powiedział poseł ugrupowania Pawła Kukiza. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk