Prof. Drobnik: Osoby niezaszczepione nie powinny korzystać z normalnego życia

Karol Kwiatkowski20 sierpnia, 202143 min

Już dawno powinna być wyznaczona data, od której osoby niezaszczepione nie będą mogły korzystać w sposób powszechny z różnych dobrodziejstw normalnego życia – mówił profesor Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu podczas wywiadu dla Gazety Wrocławskiej.

Według profesora trudno powiedzieć kiedy nastąpi czwarta fala koronawirusa. Pierwsze szacunki mówiły, że rozpocznie się w połowie sierpnia. Wewnętrzne analizy jego zespołu badawczego wskazywały, że będzie to druga połowa września, ale Drobink uważa, że raczej będzie to końcówka września lub początek października.

Drobnik uważa, że w tej chwili szczególnie ważne jest zaszczepienie przynajmniej jedną dawką naszych dzieci i że dzieci trzeba bezwzględnie zaszczepić, jeśli są ważne w naszym życiu.

Profesor wierzy w skuteczność maseczek i uważa, że powinniśmy przywracać filozofię noszenia maseczek, gdyż zakaźność wariantu Delta jest naprawdę bardzo wysoka i bez maseczek tej transmisji właściwie nie zatrzymamy, jego zdaniem.

Pytany o trzecią dawkę szczepionki odpowiada, że powinniśmy rozważyć wprowadzenia trzeciej dawki dla wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia, pracowników szkół,w tym także uczelni wyższych.

Drobnik opowiada się za segregacją sanitarną i wykluczaniem z życia społecznego osób niezaszczepionych: „Już dawno powinna być wyznaczona data, od której osoby niezaszczepione nie będą mogły korzystać w sposób powszechny z różnych dobrodziejstw normalnego życia”. Choć on sam uważa, że nie jest to dyskryminacja, ale ochrona pozostałych osób i dodaje, że: „Nie może być tak, że osoby, które nie chcą się szczepić, będą robiły co chcą, narażając zdrowie i życie innych”.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

4 comments

 • Lolek

  20 sierpnia, 2021 at 8:43 pm

  Co za patologia. Człowiekowi nadaje się do leczenia psychiatrycznego.

  Reply

 • John

  20 sierpnia, 2021 at 11:10 pm

  Dozywocie dla tego typa to za malo

  Reply

 • KORNELIA

  21 sierpnia, 2021 at 12:56 pm

  Ciekawa jestem , ile kasy dostał za napisanie tych bzdur….

  Reply

  • Kings

   22 sierpnia, 2021 at 6:27 pm

   Dokładnie.
   Sprzedajna ś……a

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk