Horban: Jak przyjdzie pora, to zaczniemy szczepić przymusowo

Karol Kwiatkowski19 sierpnia, 202112 min

– Mam nadzieję, że rząd podejmie decyzję, by szczepienia były przymusowe – mówił w TVN24 profesor Andrzej Horban, szef Rady Medycznej.

W czwartek gościem programu „Tak jest” w TVN24 był profesor Andrzej Horban, szef Rady Medycznej przy premierze, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Był pytany, czy rozważane jest wprowadzenie w Polsce takich obostrzeń jak na przykład we Francji, gdzie osoby niezaszczepione nie mogą wejść do kina czy restauracji.

– Myślimy o tym wariancie. Jesteśmy bardzo blisko tego. Ale proszę zwrócić uwagę na sytuację pracodawców. Restauracje były zamknięte ponad rok, część popadała, duża część miała kłopoty. Blokowanie z powrotem rozwijającego się ruchu to jest znowu zablokowanie tej gospodarki – zaznaczył.

Pytany o wprowadzenie w Polsce obowiązku szczepień, prof. Horban odpowiedział: „Ręka nas świerzbi, żeby rekomendować obowiązek szczepień dla niektórych grup, które są narażone na zakażenia”.

– Jak tylko przyjdzie pora, to zaczniemy szczepić przymusowo – zapowiedział. Dodał, że należy spodziewać się zmiany podejścia władz. Będą grupy, które będą musiały się zaszczepić. – Mam nadzieję, że rząd podejmie taką decyzję, by te szczepienia były przymusowe – mówił.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Grażyna

    20 sierpnia, 2021 at 11:48 am

    Stare, zwyrodniałe śc**rwo

    \

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *