PolitykaPolskaMRiT: Gut-Mostowy, Piechowiak, Semeniuk i Niedużak powołani do resortu rozwoju i technologii

Nasza Polska17 sierpnia, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego i Grzegorza Piechowiaka na sekretarzy stanu oraz Olgę Semeniuk i Marka Niedużaka na podsekretarzy stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii – poinformował we wtorek resort.

„17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii” – poinformowało na swojej stronie internetowej MRiT.

Od 19 listopada 2020 r. Gut-Mostowy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Od 3 stycznia 2020 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Był także Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Współtwórca programu Polski Bon Turystyczny i wielu rozwiązań zawartych m.in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej.

„17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Grzegorza Piechowiaka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii” – poinformował resort. Jak dodano, pełni równocześnie funkcję Pełnomocnika Rządu ds. inwestycji zagranicznych. Od 19 stycznia 2020 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

„17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Olgę Semeniuk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii” – podano. Od 2 stycznia 2020 r. Semeniuk pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Semeniuk pełni też funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Resort podał na swoim Twitterze, że „Premier Mateusz Morawiecki powołał Marka Niedużaka na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii”. Niedużak od 19 stycznia 2020 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. W resorcie odpowiada za obszar regulacji i legislacji.

Po odwołaniu Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii do dymisji podali się zarówno Andrzej Gut-Mostowy, jak i Grzegorz Piechowiak, którzy w resorcie pełnili funkcje wiceministrów.

Semeniuk, która również była wiceministrem w resorcie Gowina z ramienia PiS, dymisji nie złożyła. Wcześniej Gowin na początku sierpnia odebrał jej nadzór nad dwoma z trzech podlegających jej wcześniej departamentów. Semeniuk została w poniedziałek mianowana Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Również Niedużak, wcześniej wiceminister rozwoju, pracy i technologii, nie składał dymisji po odwołaniu Jarosława Gowina.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zostało utworzone rozporządzeniem z 12 sierpnia tego roku. Powstało z przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Obsługuje działy budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo; gospodarkę oraz turystykę. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Marek Siudaj

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × jeden =