PolitykaPolskaPrzyspieszone wybory? Minister Dworczyk: „nie ma takich przesłanek”

Nasza Polska16 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie ma takich przesłanek, aby wybory były przyspieszone – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk, komentując słowa byłego wicepremiera Jarosława Gowina, który sugerował takie rozwiązanie.

Lider Porozumienia Jarosław Gowin w rozmowie z „Super Expressem” mówił o możliwości przyspieszonych wyborów. „Mateusz Morawiecki i inni liderzy PiS wiedzą doskonale, że ich polityka doprowadzi do konieczności głębokich cięć budżetowych. Dlatego uważam, że Jarosław Kaczyński skłania się do tego, by przeprowadzić wybory wiosną przyszłego roku. Gdy prawda o stanie budżetu dotrze do opinii publicznej, PiS nie będzie miał szansy na zwycięstwo w 2023 r.” – ocenił Gowin.

Dworczyk pytany w Programie I Polskiego Radia o słowa Gowina zapewnił, że nic nie wie o takich planach. „Myślę, że nie ma takich przesłanek, aby wybory były przyspieszone” – podkreślił.

„W tej chwili Polska wychodzi z pandemii, zresztą tak jak cała Europa, potrzebna nam jest stabilność, potrzebny nam jest spokój i systematyczna praca, po to, żeby gospodarka mogła się odbudowywać i takie wybory na pewno – w moim przekonaniu – nie byłyby dobrym rozwiązaniem” – dodał Dworczyk. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + dwa =