Duda: bezczelnością jest twierdzenie, że Polska jest cokolwiek winna w związku z II wojną światową

Nasza Polska15 sierpnia, 20212 min

Bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy i Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową. Nie my ją rozpętaliśmy, nie my uczyniliśmy szkody. Byliśmy jej ofiarą – powiedział prezydent Andrzej Duda po podpisaniu ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w niedzielę ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. Uroczystość odbyła się w niedzielę w Pałacu Prezydenckim.

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, „Polska i Polacy byli ofiarą II wojny światowej”.

„Dzisiaj odbudowujemy Pałac Saski i musimy go zwrócić Warszawie i Polsce. Ale nic nikomu innemu nie musimy dzisiaj zwracać. I nikomu innemu nic nie jesteśmy winni. To nam są winni ogromne pieniądze za straty, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej, cały nasz naród, a także nasze miasta i wioski. To jest to, co cały czas jest niezrealizowane” – zaznaczył.

Dodał, że „bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy i Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową”. „Nie my ją rozpętaliśmy, nie my uczyniliśmy szkody, byliśmy jej ofiarą” – powiedział Duda.(PAP)

autor: Iwona Żurek

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk