PolskaMocna deklaracja ministerstwa: Nie będzie obowiązkowych szczepień dla dzieci powyżej 12 lat

Nasza Polska13 sierpnia, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie będzie obowiązkowych szczepień dla dzieci powyżej 12 roku życia i nauczycieli – oświadczył w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapewnił też o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września.

Czarnek pytany w TVP Info, czy szczepienia przeciw COVID-19 będą dla nauczycieli obowiązkowe, poinformował, że od 75 do 80 proc. nauczycieli jest w pełni zaszczepionych. Dlatego – jego zdaniem – „wprowadzanie obowiązku szczepień w tej grupie ma ograniczony sens”. Zapowiedział przy tym, że niezaszczepieni nauczyciele będą zachęcani do szczepień.

Obowiązkowych szczepień nie będzie także dla dzieci powyżej 12 roku życia. Szef MEiN oświadczył, że resort będzie zachęcać, informować o korzyściach szczepień oraz organizować – za zgodą dyrektora i rodziców – punkty szczepień w szkołach. Jednak nie będzie „dzielenia dzieci na zaszczepione i niezaszczepione” – podkreślił Czarnek.

Minister edukacji i nauki podtrzymał też wcześniejsze zapewnienia resortu o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września. „W tym roku wszystkie dzieci i młodzież szkolna udają się do szkoły w pełnym trybie stacjonarnym” – zaznaczył.

Czarnek wskazał, że jeśli wzrost zakażeń będzie duży, MEiN zareaguje na to odpowiednio. „Na razie na horyzoncie nie ma takich przewidywań. Jesteśmy w stałym kontakcie z ministrem zdrowia i służbami sanitarnymi. Nie przewidujemy perturbacji dla trybu stacjonarnego” – oświadczył szef MEiN.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

  • Lolek

    13 sierpnia, 2021 at 9:40 pm

    Ty idioto, a kto by ci dał dzieci zaszczepić!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − trzy =