PolskaMajchrowski zaapelował o szczepienie dzieci przeciwko COVID-19

Magdalena Targańska12 sierpnia, 202122 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaapelował o szczepienie dzieci przeciwko COVID-19. W piśmie do rodziców i uczniów włodarz miasta podkreślił, że ważne, aby młodzi ludzie jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego uzyskali odporność.

„Miniony rok szkolny w związku z utrzymującym się na terenie naszego kraju stanem epidemii SARS-CoV-2 oraz wprowadzonym obostrzeniami był czasem niezwykle trudnym i pełnym poświęcenia zarówno dla Państwa, jak i Waszych dzieci” – rozpoczął w liście Majchrowski.

Aby możliwe było szybkie wrócenie do normalnego życia społeczno-gospodarczego, w tym do nauki uczniów w warunkach stacjonarnych, ważne jest zaszczepienie także dzieci i to jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego – podkreślił. W ocenie prezydenta szczepienia pozwolą uniknąć rozprzestrzeniania się choroby i dadzą szansę na bezpieczny powrót do szkół.

Majchrowski zaznaczył, że w mieście nie ma problemów z dostępem do punktów szczepień, w tym do preparatu Pfizera, który jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjąć dzieci, które ukończyły 12 lat.

W Małopolsce wykonano jak dotąd prawie 3 mln szczepień. Obie dawki przyjęło prawie 1,4 mln osób. W Krakowie w pełni zaszczepionych jest ok. 60 proc. mieszkańców.(PAP)

 

Autor: Beata Kołodziej

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 komentarze

 • Lolek

  12 sierpnia, 2021 at 4:32 pm

  Dzieci nie chorują panie majchrowski

  Odpowiedz

 • anoan

  12 sierpnia, 2021 at 7:50 pm

  Majcher komuchu, odpierdol się od mojego dziecka!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście − 4 =