Watykan/ Papież pozdrowił Polaków pielgrzymujących na Jasną Górę

Karol Kwiatkowski11 sierpnia, 20213 min

Papież Franciszek pozdrowił w środę Polaków, którzy w tych dniach pielgrzymują na Jasną Górę. Modlił się o to, aby Matka Boża strzegła pielgrzymów, ich rodzin, Kościoła i całego narodu polskiego.

„Szczególnie pragnę skierować wyrazy mojej duchowej bliskości do pielgrzymów, którzy w tym okresie, z różnych stron Polski, udają się na piechotę do Jasnogórskiego Sanktuarium, aby oddać cześć i zawierzać siebie Matce Bożej” – powiedział papież, zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI w Watykanie.

„Niech ta, którą czcicie jako Królową Polski, przyjmie wasz trud i wasze modlitwy, i z matczyną miłością niech strzeże was, waszych rodzin, Kościoła i całego narodu. Z serca wam błogosławię” – mówił Franciszek.

W słowie do Francuzów papież podkreślił, że „z wielkim bólem” przyjął wiadomość o zamordowaniu księdza Oliviera Maire ze zgromadzenia misjonarzy montfortanów. Zabił go 40-letni Rwandyjczyk, który w zeszłym roku został oskarżony o podpalenie katedry w Nantes i przez kilka miesięcy przebywał w areszcie. W czerwcu został zwolniony i był pod kontrolą sądu. Sprawca sam zgłosił się na policję i przyznał do morderstwa.

Franciszek powiedział: „Składam kondolencje wspólnocie religijnej montfortanów z Saint-Laurent-sur-Sevre w Wandei, rodzinie i wszystkim katolikom we Francji”. Zapewnił ich o swej duchowej bliskości.

W kolejnej katechezie na temat listu świętego Pawła do Galatów papież mówił o „radykalnej nowości życia chrześcijańskiego”. Wskazał, że wszyscy, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa, są powołani do życia w Duchu Świętym, który „doprowadza je do pełni, zgodnie z przykazaniem miłości”.

Franciszek wskazał wierzącym, że „spotkanie z Jezusem jest ważniejsze od wszystkich przykazań”. Jak mówił, należy „podążać drogą przykazań, ale patrząc na miłość Chrystusa”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *