USA/ CDC zaleca unikanie podróży do najbardziej wyszczepionego państwa świata ze względu na Covid-19

Karol Kwiatkowski10 sierpnia, 20212 min

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydały w poniedziałek ostrzeżenie przed podróżami m.in. do Izraela, Francji, Islandii i Tajlandii ze względu na znaczny wzrost zakażeń koronawirusem w tych krajach

CDC uznały, że na liście krajów, w których zagrożenie epidemiczne osiągnęło czwarty, „bardzo wysoki poziom”, znalazły się też Zachodni Brzeg i Strefa Gazy, Aruba i Francuska Polinezja oraz same Stany Zjednoczone.

W ubiegłym tygodniu, gdy według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa średnia tygodniowa infekcji koronawirusem w kraju utrzymywała się na poziomie przekraczającym 100 tys. przypadków dziennie, CDC wydały komunikat, w którym ostrzegły, że rozprzestrzenianie się wariantu Delta może doprowadzić do kilkuset tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie.

Główny doradca medyczny prezydenta USA dr Anthony Fauci ostrzegł wówczas, że sytuacja epidemiczna pogorszy się, ponieważ około 100 mln uprawionych do szczepień nie przyjęło żadnej dawki preparatu przeciw Covid-19. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *