Władze Warszawy wypowiedziały umowę najmu redakcji Mediów Narodowych

Karol Kwiatkowski7 sierpnia, 20213 min

Warszawski Ratusz wypowiedział umowę najmu lokalu redakcji Mediów Narodowych oraz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Telewizja internetowa wstrzymała emisję ramówki – donoszą Media Narodowe na swojej stronie internetowej.

Artykuł pt. „Trzaskowski dopiął swego. Media Narodowe bez lokalu. Emisja ramówki zawieszona” ukazał się w sobotę.

– Podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych. To stowarzyszenie nosi znamiona dyskryminacji – mówiła w marcu Aldona Machnowska, wiceprezydent Warszawy.

Jak mówi portalowi Dyrektor Zarządzający Tomasz Kalinowski: “Od wypowiedzenia tych słów trwały ciągłe naciski na naszą redakcję i naszego wydawcę, aż w końcu dano nam pisemne wypowiedzenie i nakaz opuszczenia lokalu do końca lipca”.

– W tym momencie redakcja portalu pracuje zdalnie, ale produkcję materiałów wideo musieliśmy wstrzymać do czasu zaadoptowania nowego studia nagrań – mówi dalej Kalinowski.

– Chcę serdecznie podziękować naszym widzom, czytelnikom i Patronom i wszystkim wspierającym. Redakcja portalu i telewizji internetowej jest utrzymywana z wpłat i darowizn i to dzięki nim mieliśmy możliwość wynajęcia nowej powierzchni biurowej – kończy Dyrektor Zarządzający MN.

O sytuacji zostali także poinformowani widzowie MN na portalach społecznościowych.

Źródło: Media Narodowe, Facebook.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *