PolskaProjekt rozporządzenia MZ: bezpłatna szczepionka przeciwko grypie w sezonie 2021/2022 m.in. dla personelu medycznego i osób starszych

Karol Kwiatkowski6 sierpnia, 20212 min

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zakłada bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w sezonie 2021/2022 dla niektórych grup zawodowych, w tym personelu medycznego, wybranych grup pacjentów oraz osób, które skończyły 75 rok życia.

Bezpłatnym programem szczepień przeciwko grypie będą objęte m.in. osoby zatrudnione w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, farmaceuci, diagności laboratoryjni, nauczyciele akademiccy, wybrane grupy doktorantów i studentów, funkcjonariusze określonych służb, pracownicy i pensjonariusze DPS, a także wybrane grupy pacjentów oraz osoby urodzonych nie później niż w 1946 r.

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022, który w piątek ukazał się na stronie Rządowego Centrum Legislacji i – jak wynika z informacji RCL – został przekazany do konsultacji publicznych.

Celem szczepień jest ograniczenie zachorowań na grypę i istotne zmniejszenie ryzyka narażenia na ciężki przebieg choroby – podkreśla MZ.

Szczepienia zostaną sfinansowane ze środków publicznych dedykowanych i zabezpieczonych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 będących w dyspozycji MZ z uwzględnieniem finasowania zakupu szczepionek do rezerwy przeciwepidemicznej. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × trzy =