PolskaCzarnek: mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują, czy w szkole są symbole religijne

Nasza Polska6 sierpnia, 20212 min

Na szczęście w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują, czy w szkole są i jakie są symbole religijne, zresztą zgodnie z orzecznictwem ETPC i polskich sądów – podkreślił szef MEiN Przemysław Czarnek, odnosząc się do wypowiedzi lidera PO Donalda Tuska.

Lider PO Donald Tusk w czwartkowym czasie z internautami został zapytany, czy jego zdaniem w szkołach powinny wisieć krzyże.

„Uważam, że nie” – odpowiedział. „Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, w którym ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju i wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, żeby to były kościoły, a nie urzędy publiczne, czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie” – zaznaczył Tusk.

Jego zdaniem, miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła, „powinny być wolne od symboliki religijnej”.

Wypowiedź lidera PO skomentował w piątek na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. „Na szczęście w Polsce mamy wolność religijną i to rodzice wraz z dyrekcją decydują czy w szkole są i jakie są symbole religijne, zresztą zgodnie z orzecznictwem ETPC i polskich sądów. Wolność, a nie dyktaturę lewactwa i ateizmu jak na Zachodzie” – napisał Czarnek na Twitterze. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 4 =