ZagranicaIzrael/ Zmniejszenie skuteczności szczepionki Pfizer nawet do 16 proc.

Karol Kwiatkowski5 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Widzimy pewne zmniejszenie skuteczności szczepionek – mówi prof. Cyrille Cohen, kierownik laboratorium immunoterapii na Uniwersytecie Bar-Ilan.

Dane izraelskiego Ministerstwa Zdrowia pokazują, że szczepionka jest tylko 16% skuteczna w zapobieganiu zakażeniom osób zaszczepionych w styczniu – twierdzi prof. Cyrille Cohen, członek komitetu doradczego ds. badań klinicznych nad szczepionkami przeciwko SARS-COV2 przy Ministerstwie Zdrowia Izraela.

Uniwersytet Bar-Ilana to izraelska uczelnia publiczna w Ramat Ganie, jedna z największych w tym kraju. Jej patronem jest rabin Meir Bar-Ilan, autor koncepcji powołania instytucji szkolnictwa wyższego o zarówno świeckim, jak i religijnym charakterze.

Raport izraelskiego Ministerstwa Zdrowia potwierdza możliwość, że szczepionka koncernu Pfizer straciła moc, prowadząc do słabnącej odporności: odsetek przełomowych przypadków Covid w Izraelu jest wyższy wśród osób, które zostały dwukrotnie zaszczepione kilka miesięcy temu, na długo przed narażeniem na Deltę.

W okresie 4 tygodni (od 20 czerwca do 17 lipca 2021 r.) ogólna skuteczność szczepionki Pfizera malała wraz z wydłużaniem się czasu przed narażeniem: skuteczność wynosiła 79% w przypadku osób, które otrzymały drugą dawkę w kwietniu, 69% w marcu, 44% w lutym i 16% w przypadku osób, które były w pełni zaszczepione w styczniu.

Średnia z tych czterech miesięcy szczepień daje ogólną skuteczność szczepionki firmy Pfizer na poziomie 41%.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 − 11 =