ZagranicaWęgry/ W tym roku schwytano ponad 54 tys. nielegalnych migrantów

Karol Kwiatkowski4 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Już ponad 54 tys. nielegalnych migrantów schwytano w tym roku na granicy Węgier i wszczęto ponad 500 postępowań przeciw przemytnikom ludzi – oświadczył w środę doradca premiera Węgier ds. wewnętrznych Gyoergy Bakondi.

Jest to znacznie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wtedy zatrzymano 17 tys. nielegalnych imigrantów i zainicjowano postępowania wobec 200 przemytników.

To pokazuje, że „przemyt ludzi to wciąż kwitnący biznes” i nadal wiele osób stać na opłacenie takich usług – ocenił Bakondi.

W ostatnich dniach ujawniono na Węgrzech kilka większych grup nielegalnych migrantów. We wtorek zatrzymano na autostradzie M1 rumuńskiego kierowcę, który wiózł w małej ciężarówce 17 nielegalnych imigrantów, a w innym pojeździe wykryto 21 nielegalnych imigrantów. Obie grupy podawały się za Syryjczyków.

W poniedziałek znaleziono 21 nielegalnych imigrantów w małej ciężarówce na autostradzie M1. Podawali się głównie za Somalijczyków.

W zeszłym tygodniu zatrzymano zaś 24 nielegalnych imigrantów, którzy byli wiezieni przez Węgry w kierunku Austrii. Doszło także do próby nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę 15 osób. Przeciw węgierskim policjantom użyto gazu i czterech z nich przewieziono do szpitala z objawami podrażnienia. Do przekroczenia granicy jednak nie doszło.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 2 =