NaukaZagranicaPowstał spray do nosa na COVID z iwermektyną

Karol Kwiatkowski2 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Lek na koronawirusa opracowany przez Therapeutica Borealis, firmę farmaceutyczną z Turku w Finlandii, został opatentowany przez US Patent and Trademark Office (USPTO), instytucję założoną przez Thomasa Jeffersona.


Firma podała, że składniki aktywne leku – aprotynina (inhibitor proteazy), hydroksychlorochina i iwermektyna – są dobrze znanymi i szeroko stosowanymi lekami, ale w tym produkcie są one skierowane na błonę śluzową górnych dróg oddechowych. Spray do nosa działa na funkcje komórkowe śluzu nosowego na trzy sposoby, zmniejszając zdolność wirusa do wnikania do organizmu i namnażania się, a tym samym zmniejszając ryzyko poważnej choroby.

„Ostateczny patent jest dla nas ważnym krokiem na drodze do wprowadzenia produktu na rynek. Naszym kolejnym celem jest znalezienie firmy o ugruntowanej pozycji w przemyśle farmaceutycznym o zasięgu międzynarodowym” – powiedział w komunikacie prasowym profesor Kalervo Väänänen, biolog komórkowy, były rektor Uniwersytetu w Turku oraz jeden z trzech wynalazców i założycieli Therapeutica Borealis.
„Walka z pandemią wymaga prawdopodobnie, oprócz szczepionki, także leku zapobiegawczego lub wczesnego działania. Lek ten jest szczególnie przydatny w sytuacji, gdy pokrycie szczepionką może być zbyt niskie, aby uzyskać odporność stadną” – dodał.

Źródło: France Soir

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście − jedenaście =