Artykuł sponsorowanyCzy w średnim wieku można nauczyć się obsługi komputera?

Artykuł Sponsorowany2 sierpnia, 20215 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Coraz więcej osób w średnim wieku przekonuje się o tym, że umiejętności dotyczące korzystania z nowoczesnych urządzeń są potrzebne i pozwalają ułatwiać sobie życie. W szczególności obsługa internetu wcale nie jest taka trudna, jak to się na początku wydaje. Jeśli tylko wiedza w jasny i przystępny sposób zostanie dobrze przekazana to każda osoba, po pięćdziesiątce czy po sześćdziesiątce będzie w stanie nauczyć się obsługi komputera, podstawowych programów oraz surfowania po internecie.

Czy osoby dojrzałe powinny korzystać z komputera?

Niestety, ale wiele osób w starszym wieku uważa, że obsługa komputera wcale nie jest im potrzebna. Jednak gdy zobaczą, jak pomocne może być wykorzystywanie internetu do załatwiania wielu codziennych spraw, to szybko zmieniają zdanie.

W sieci można załatwić wiele spraw urzędowych, zrobić zakupy z dostawą do domu, a także wykonywać niektóre codzienne czynności. Dodatkowo osobom w średnim wieku komputery umożliwiają nawiązywanie relacji, komunikacje z rodziną i znajomymi, a także wykonywanie pracy. Jest to także pewien sposób na rozrywkę i zapewnienie sobie odpowiedniego relaksu, który nie zawsze możemy sobie zapewnić, wyjeżdżając gdzieś.

Dlaczego osoby w średnim wieku niechętnie korzystają z komputera?

Wiele osób, w szczególności w starszym wieku boi się tego, co jest nieznane i niezrozumiałe. Dodatkowo wszelkie podręczniki napisane zostały językiem, który jest skierowany głównie do młodych pokoleń.

Do tej pory brakowało jakichkolwiek kursów wprowadzających w informatykę dla osób dojrzałych, a wszelkie książki zawierały pełno informatycznego żargonu. Obecnie jednak można nie tylko zapisać się na specjalne szkolenia, z podziałem dla początkujących oraz zaawansowanych, ale nawet kupić kurs online i wszystkiego nauczyć się samodzielnie.

Jaki komputer powinna kupić osoba w średnim wieku?

Warto nabyć umiejętności, które pozwolą sprawnie obsługiwać komputer z Internetem, ponieważ ułatwia to codzienne życie, a nawet wykonywanie obowiązków służbowych. Niektórzy boją się tego problemu, że komputery są drogie i nie można znaleźć tańszego modelu, który posłuży przez wiele lat.

Jednak w obecnych czasach nie musimy się tym w ogóle przejmować, ponieważ wcale nie trzeba zamawiać nowego urządzenia, gdyż do wyboru mamy także komputery poleasingowe. Jest to najlepsza opcja dla osób, które chciałyby zaoszczędzić na starcie i nie potrzebują wysokiej klasy nowego sprzętu. Najszybciej odpowiedni egzemplarz znajdziemy w sklepie internetowym. Parametry konkretnych komputerów oraz ich ceny możemy porównać na stronie: https://www.morele.net/. Czasami można znaleźć urządzenie klasy premium, za ułamek jego rynkowej ceny.

Standardowe modele w zupełności wystarczą do tego, aby korzystać z poczty elektronicznej, wszelkich komunikatorów online, prowadzić rozmowy ze znajomymi, współpracownikami, uczniami, czy korzystać z bankowości internetowej. Bardzo szybko osoba starsza może także nabyć nową wiedzę poprzez kursy online albo spędzać wolny czas na rozrywce i relaksie.

 

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − 8 =