ZagranicaWłochy/ W 12 miastach manifestacje przeciwko wymogowi przepustek Covid-19

Karol Kwiatkowski29 lipca, 20212 min

W 12 miastach Włoch, od Trydentu na północy po Palermo na Sycylii, odbyły się w środę wieczorem manifestacje przeciwników przepustek Covid-19, które od 6 sierpnia będą wymagane przy wstępie do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach i wielu innych miejsc.

Rząd Mario Draghiego postanowił, że tzw. Green Pass będzie obowiązkowy przy wejściu także do kin, teatrów, siłowni, na basen, na imprezy sportowe i targowe oraz na zjazdy. Wymóg ten dotyczy wszystkich w wieku powyżej 12 lat, od którego można szczepić przeciwko Covid-19.

Podczas manifestacji w Rzymie skandowano „Wolność” i „Ręce precz od dzieci”. Do około tysiąca demonstrantów na Piazza del Popolo w Wiecznym Mieście dołączyło kilku parlamentarzystów koalicyjnej Ligi, by zaprotestować przeciwko dekretowi rządu, który współtworzą.

Media zauważają, że protesty, podobnie jak dzień wcześniej, nie zgromadziły licznych uczestników. W Mediolanie zebrało się na wiecu około 200 osób, które skandowały też hasła wymierzone w dziennikarzy.

Podczas manifestacji we włoskich miastach wznoszono okrzyki: „Green Pass to dyktatorska metoda”, „Wolni obywatele” i „Wolność od szczepionek”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 2 =