PolskaCampus Polska miał łączyć, a segreguje ludzi. Nie wejdą niezaszczepieni

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Campus Polska Przyszłości miał być, według głównego organizatora – Rafała Trzaskowskiego,  przestrzenią dialogu i współpracy dla wszystkich ludzi dobrej woli. Dialog może i będzie, ale nie dla niezaszczepionych. Ogranizatorzy wprowadzają segregację sanitarną.

We wtorek w mediach społecznościowych ukazało się oświadzczenie organizatorów, że będą mogły wziąć udział w Capusie Polska Przyszłości tylko osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 lub ozdrowieńcy, którzy nie kwalifikują się jeszcze na szczepienia, czyli osoby niezaszczepione nie będą mogły wziąć udziału. Problematyczne jest też wykazanie, że ozdrowieńcy nie kwalifikują się na szczepienia. Campus zgodnie z założeniami organizatorów miał łączzyć i być przestrzenią dialogu, a dzieli i segreguje ludzi.

– Tworzymy miejsce współpracy i wymiany wiedzy dla najaktywniejszych młodych ludzi w Polsce – powiedział o Campusie poseł Sławomir Nitras, ale zapomniał dodać, że pod warunkiem zaszczepienia.

– Po długich rozmowach i konsultacjach z ekspertami podjęliśmy ważną decyzję. Wzorem regulacji obowiązujących w wielu europejskich krajach postanowiliśmy, że w #CampusPolska będą mogły wziąć udział tylko osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 lub ozdrowieńcy, którzy nie kwalifikują się jeszcze na szczepienia. Zależy nam bowiem na tym, aby uczestnictwo w Campusie było dla Was i Waszych bliskich bezpieczne, abyście nie stresowali się zagrożeniem i czuli się swobodnie – czytamy w oświadczeniu organizatora.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Semperfi

    27 lipca, 2021 at 2:47 pm

    Śmiech na sali hahaha 😂😂😂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 + 9 =