PolskaTrzy tygodnie kwarantanny dla zakażonych i osób, które miały styczność z wariantem Delta?

Karol Kwiatkowski25 lipca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia przewiduje zmiany w odbywaniu kwarantanny. Zgodnie z zapisem, izolacja może zostać wydłużona dla pacjentów, którzy mieli styczność lub są zakażeni wariantem alertowym wirusa SARS-CoV-2 – donosi portal Gazeta.pl.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, o wydłużeniu kwarantanny ma decydować sanepid. Zmiana obejmie także osoby, które mieszkają razem z kimś chorym na COVID-19. 22 lipca projekt nowych przepisów został skierowany do ogłoszenia – czytamy na portalu.

„W przypadku narażenia na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 o nieustalonej charakterystyce epidemiologicznej lub klinicznej albo podwyższonej zaraźliwości, lub zjadliwości w stosunku do wariantu dominującego w danym okresie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, albo styczności ze źródłem zakażenia, albo zakażenia, państwowy powiatowy inspektor sanitarny może decydować o wydłużeniu czasu trwania kwarantanny, izolacji albo izolacji w warunkach domowych do 21 dni” – napisano w rozporządzeniu resortu zdrowia.

Dłuższa kwarantanna obejmować będzie więc osoby, które są zakażone wariantem alertowym – czyli takim, jakim jest chociażby wariant Delta. Trzytygodniowa izolacja może też zostać nałożona na osoby, które miały styczność z kimś zarażonym taką mutacją koronawirusa – podsumowuje gazeta.pl.

Rozporządzenie czeka na ogłoszenie.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − 5 =