Polska„Szczepionkobus” rusza w trasę

Karol Kwiatkowski25 lipca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Pierwszy „szczepionkobus” rusza w poniedziałek w trasę w woj. śląskim. Szczepionkę przeciw COVID-19 będą w nim mogli przyjąć mieszkańcy Aleksandrówki w gminie Przyrów – pojazd zaparkuje o godz. 10 przy klasztorze św. Anny, gdzie będzie się odbywał odpust.

„To pierwszy pojazd, w którym w naszym województwie będzie można się zaszczepić. Dysponujemy nim dzięki uprzejmości Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, która udostępniła nam autokar przystosowany do zbiórek krwi, profesjonalnie wyposażony na wzór gabinetu lekarskiego” – powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Wyjazdowe akcje szczepień przeciw COVID-19 są organizowane w woj. śląskim od majówki, dotąd jednak korzystano z przywożonych na miejsce kontenerów lub namiotów. Jak podkreśla Alina Kucharzewska, takie akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. „Dla przykładu – od początku czerwca mieszkańcom podano podczas akcji wyjazdowych ponad 8 tys. jednodawkowych szczepionek Johnson&Johnson. To wygodna forma, nie wymagająca załatwiania wielu formalności, pozwalająca skorzystać ze szczepienia np. podczas festynu czy pikniku” – dodała Kucharzewska.

W przyszłą niedzielę mobilne zespoły wykonujące szczepienia przeciw COVID-19 pojadą do 12 parafii w tych miejscowościach woj. śląskiego, gdzie wciąż niewielu mieszkańców zdecydowało się na przyjęcie preparatu. Będą to m.in. Wielowieś, Jeleśnia, Rajcza, Dąbrowa Zielona czy Wręczyca Wielka.

Mieszkańcom woj. śląskiego – jednego z najciężej doświadczonych przez pandemię regionów w kraju – podano dotąd 4 071 634 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 1 892 942. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × dwa =