ZagranicaBadanie/ Oksford: Zmuszanie dzieci do samoizolowania się było „niepotrzebne” i „destrukcyjne”

Karol Kwiatkowski25 lipca, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Badanie naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie wykazało, że codzienne testy byłyby lepszym sposobem kontrolowania rozprzestrzeniania się COVID-19 niż zmuszanie dzieci do samoizolacji.

Wyniki zostały ujawnione, gdy uczniowie opuścili bramy szkoły w ostatnim dniu semestru i zbiegły się z nowym wzrostem liczby osób samoizolujących się. W ostatnim tygodniu roku szkolnego ponad milion uczniów było trzymanych poza klasami, w porównaniu z 839 700 w poprzednim tygodniu.
Badanie wykazało, że przytłaczająca większość uczniów, którzy zostali zmuszeni do samoizolacji, nie dała pozytywnego wyniku Covid.

W rzeczywistości 98,4 procent dzieci w wieku szkolnym, które zostały odesłane do domu na dziesięć dni, nie zaraziło się wirusem. Ostatnie dane pokazują, że prawie jedna czwarta uczniów nie uczęszczała do szkoły. Liczba ta wzrasta do prawie jednej trzeciej wśród uczniów szkół średnich.

Jonathan Ball z Nottingham University powiedział, że badanie wykazało, że „niepotrzebnych zakłóceń” można było uniknąć dzięki testom. Profesor Ball powiedział The Telegraph: „Zawsze będzie trudne określenie względnej skuteczności izolacji w porównaniu z testowaniem, ponieważ należy przyjąć wiele założeń. Poza tym to badanie pokazuje, że codzienne testowanie, a nie izolowanie kontaktów, jest skuteczne w zapobieganiu dalszej transmisji”. Tim Peto, profesor medycyny z Oksfordu i główny śledczy w procesie szkolnym, twierdzi, że odkrycia mogą pomóc w zakończeniu pingdemii.

Rekordowa liczba osób w Anglii i Walii jest teraz pingowana przez aplikację NHS Test and Trace, aby się izolować. Instytut Adama Smitha, wolnorynkowy think tank w Westminster, szacuje, że od maja 6,2 miliona ludzi w Anglii i Walii zostało poproszonych o izolację.

Profesor Peto powiedział The Guardian: „To zapewni pocieszenie ludziom, którzy chcą wypracować lepszy i łatwiejszy sposób na zatrzymanie transmisji niż pingdemie i te raczej destrukcyjne sposoby kontrolowania choroby”.

W próbie szkół wzięło udział ponad 200 szkół w badaniu przeprowadzonym między kwietniem a czerwcem. Około połowa szkół nadal przestrzegała wytycznych Covida, a druga połowa wprowadziła częste testy zamiast nakazu izolowania się. Oksford stwierdził, że szkoły, które wprowadziły masowe testy w okresie próbnym, poczuły się „opuszczone”, gdy zostały zmuszone do powrotu do obecnego systemu.

Brytyjski rząd obiecał zlikwidować przepisy, które wymagają odizolowania uczniów w nadchodzącym roku szkolnym.

Źródło: Express

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 + dwadzieścia =