ZagranicaW Europie i Australii fala prostestów przeciwko restrykcjom

Karol Kwiatkowski24 lipca, 20214 min

W ciągu kilku ostatnich dni przez Europę i Australię przeszła fala wielotysięcznych prostestów przeciwników restrykcji i segregacji sanitarnej. Protestował m.in. Londyn, Paryż, Dijon oraz Melbourne i Sydney.

Sobota była kolejnym dniem protestów przeciwko ograniczeniom epidemicznym, jakie wprowadzono w kilku regionach Australii. Na ulice Sydney, gdzie lockdown obowiązuje od miesiąca, wyszły tysiące ludzi. Mniejsze demonstracje miały miejsce w Brisbane i w Melbourne.

Restrykcje zostały ponownie wprowadzone w niektórych częściach Australii w związku z nieznacznym wzrostem liczby zakażeń i pojawieniem się na kontynencie wariantu Delta. Władze Nowej Południowej Walii (NSW) podały w sobotę, że w ciągu ostatniej doby liczba zakażeń w tej prowincji wzrosła o 167 nowych przypadków. Dodatkowym powodem ogłoszenia obostrzeń w Australii jest niski poziom wyszczepienia populacji. Zaledwie 14 proc. dorosłych Australijczyków zdecydowało się zaszczepić. Jest to najgorszy wskaźnik wśród krajów OECD – podkreśla na swym portalu BBC News.

Protest odbył się również w Hiszpanii w Kraju Basków.

epa09362230 A demonstrator hold a banner reading 'Freedom’ as dozens of anti-vaccine supporters without using face masks protest in San Sebastian, Basque Country, northern Spain, 24 July 2021. Several deniers of COVID-19 pandemic protested against vaccination and they are against the use of face masks. EPA/Juan Herrero
Dostawca: PAP/EPA.

Relacje z europejskich protestów można obejrzeć w mediach społecznościowych. Przedstawiamy kilka z nich.

Francja

We Francji protestowały setki tysięcy ludzi. Wznoszo okrzyki: „Wolność”. W kilku miastach doszło do zamieszek. W Paryżu policja użyła gazu łzawiącego.

Wielka Brytania

 

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 − jedenaście =