PolskaKoło Gospodyń Wiejskich dostanie nawet 24 tys. na promocję szczepień

Nasza Polska23 lipca, 20212 min

Koła Gospodyń Wiejskich mogą otrzymać 8 tys. zł na organizację lokalnego wydarzenia promującego szczepienia; jedno Koło może dostać środki na maksymalnie trzy wydarzenia – podała w piątek Kancelaria Premiera.

Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich mogą od piątku składać wnioski o dofinasowanie wydarzeń promujących szczepienia – poinformował w piątek na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Po tej zapowiedzi Dworczyka Kancelaria Premiera opublikowała dodatkowe zasady dotyczące dofinasowań dla KGW.

Na dofinasowanie lokalnego wydarzenia promującego szczepienia np. festynu przewidziano 8 tys. zł. – podała na Twitterze Kancelaria Premiera. By ułatwić Kołom ubieganie się o te środki uproszczone zostały procedury formalne rozliczeń. Wydarzenie, które zorganizuje Koło może trwać nawet do 3 dni. Jedno KGW może dostać środki na maksymalnie 3 wydarzenia.

Ponadto dla Kół przewidziano konkurs. Za pierwsze miejsce – przewidziane dla Koła, które osiągnie najlepszy efekt promocji szczepień – przewidziano 100 tys. zł. Za drugie i trzecie miejsce będzie to 50 tys. zł.

Jak podała Kancelaria Premiera nagrody w konkursie przewidziano nawet dla 1000 kół. Warunek uczestnictwa w konkursie to minimum 100 osób zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki podczas festynu.

Dworczyk informując o dofinasowaniu dla KGW zaapelował: „Widać wyraźnie mniejszy poziom zaszczepienia w mniejszych miejscowościach, w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. (…) Dlatego bardzo państwa zachęcamy o włączenie się w uruchamianą od dziś inicjatywę”. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × pięć =