ZagranicaSzkocja/ 5522 osoby zmarły w ciągu 28 dni od otrzymania szczepionki przeciw Covid-19

Karol Kwiatkowski22 lipca, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Public Health Scotland ujawnił, że 5522 osoby zmarły w Szkocji w ciągu dwudziestu ośmiu dni od zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Dane pochodzą z 23 czerwca br.

Ze względu na dziesiątki wniosków o dostęp do informacji publicznej, proszących Public Health Scotland (PHS) o podanie aktualnej całkowitej liczby zgonów każdej osoby, która zmarła w ciągu 28 dni od otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19, PHS zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie regularne i okresowe publikowanie informacji w swoim raporcie statystycznym dotyczącym Covid-19.

Najbardziej aktualne dane opublikowane przez PHS w raporcie z 23 czerwca 2021 r. pokazują, że w okresie od 8 grudnia 2020 r. do 11 czerwca 2021 r. w ciągu 28 dni od zaszczepienia zmarło łącznie 5522 osoby.

Zgodnie z arkuszem kalkulacyjnym dostarczonym przez Public Health Scotland, który obejmuje liczbę zgonów według rodzaju szczepionki i daty ich wystąpienia: 1877 zgonów było spowodowanych szczepieniem mRNA firmy Pfizer, 3643 zgonów było spowodowanych szczepieniem wektorem wirusowym AstraZeneca, a 2 zgony były spowodowane szczepieniem mRNA Moderna .

Odpowiada to średnio 920 zgonom każdego miesiąca po zaszczepieniu przeciwko Covid-19 w samej Szkocji. Przewyższa to liczebnie średnią liczbę osób, które zmarły na Covid-19 w Szkocji o 866 miesięcznie.

Warto zauważyć, że Public Health England do tej pory odmawiał publikowania jakichkolwiek danych na temat liczby zgonów, które nastąpiły w ciągu 28 dni od otrzymania szczepionki w Anglii mimo dużej liczby wniosków.

Do PHE skierowano dziesiątki próśb o udzielenie informacji z pytaniem, ale odpowiedź zawsze brzmi, że „Public Health England nie posiada informacji, o które prosiłeś”.

Jednak korzystając z danych dotyczących liczby zgonów spowodowanych szczepionkami przeciwko Covid-19 w Szkocji, możemy oszacować, jaka jest prawdopodobna liczba zgonów z powodu szczepień w Anglii. Dostosowując się do liczebności populacji, szacujemy, że faktyczna liczba zgonów z powodu wstrzyknięć w Anglii w ciągu ostatnich 6 miesięcy może wynieść nawet 57 470 osób. Oczywiście liczba ta jest czysto hipotetyczna i może nie być zgodna z prawdą. Jednak można przypuszczać, że ta liczba jest właśnie powodem, dla którego PHE „twierdzą”, że nie posiadają informacji o liczbie zgonów po szczepieniu.

Szkocja liczy ok. 5,5 mln mieszkańców.

Źródło: Daily Expose.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć + 14 =