PolskaOZZL: W Polsce nie wolno mówić o tym, jak rząd traktuje medyków?

Karol Kwiatkowski22 lipca, 20214 min

Wiekoformatowy banner z wizerunkiem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego opatrzony hasłem „Polaku, przez ich działania nie będzie miał kto Cię leczyć w Twoim szpitalu i przychodni” miał zawisnąć w centrum Warszawy. Nie zawiśnie, bo właściciele powierzchni reklamowej boją się potencjalnych problemów ze strony urzędów kontrolujących – informuje zleceniodawca Ogólnopolski Związek Zawodowy Medyków.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zrzesza pracujących lekarzy i lekarzy dentystów. Członkami Związku mogą być także lekarze i lekarze dentyści: bezrobotni, emeryci i renciści.

„Choć OZZL negocjował wynajęcie powierzchni reklamowej od kilu tygodni, a jej właściciele wiedzieli, że chodzi o ważny społecznie przekaz dla pacjentów, w ostatniej chwili wycofali się z wynajmu. Usłyszeliśmy, że nie chcą mieć problemów ze strony urzędów kontrolujących, jakie mieli wcześniej przy okazji publikacji innych treści, które nie podobały się rządowi. Choć nasz baner nie niesie treści niezgodnych z prawem, właściciele powierzchni reklamowych wolą dmuchać na zimne. Dla nas świadczy to nie tylko o postępującym ograniczaniu wolności słowa przez władzę, ale o tym, że nie chce ona słyszeć, że jej działania tylko pogrążają i tak już znajdującą się w zapaści ochronę zdrowia” – czytamy na stronie www OZZLu.

Pisząc o tym, że minister zdrowia, premier oraz przewodniczący partii rządzącej swoimi działaniami spowodują, że za chwilę nie będzie miał kto leczyć w państwowej ochronie zdrowia, OZZL chce podkreślić powagę sytuacji, w jakiej za chwilę mogą znaleźć się pacjenci.

Źródło: OZZL

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 + pięć =