MuzykaPolskaMolesta Ewenement nie wystąpi na Fest Festival. Powód: segregacja sanitarna

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie – napisał zespół Molesta Ewenement w mediach społecznosciowych i jako powód podał selekcjonowanie publiczności, gdyż warunek zaszczepienia jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement.

Molesta Ewenement to polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Zaliczana do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Powstała w 1995 roku w Warszawie z inicjatywy raperów Piotra „Vienia” Więcławskiego i Pawła „Włodiego” Włodkowskiego pod nazwą Mistic Molesta.

Poniżej publikujemy oświadczenie zespołu w całości (pisownia oryginalna).

„Elo!

Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie.
W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami.
Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement.
Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana.
O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu.
Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu.
Zapraszamy na najbliższe koncerty – 24 lipca do Krakowa i 1 sierpnia do Gdyni!”
Zdjęcie: Facebook
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Semperfi

    22 lipca, 2021 at 7:25 pm

    Brawo chłopaki. Zawsze Was słuchałem i szanowałem, a teraz będę szanował jeszcze bardziej. Oby wszystkie zespoły postanowiły tak samo. Wtedy rząd i całe te agencje przestały by pajacować z segregacja. Większość kogo znam śmieje się do łez z tej pozal się pandemii.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście + sześć =