PolskaSól i tabletki do uzdatniania wody z IKS „Solino” dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu

Nasza Polska12 lipca, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Ponad 1000 kg soli i ponad 500 kg tabletek do uzdatniania wody Inowrocławskie Kopalnie Soli (IKS) „Solino” z Grupy Orlen przekażą do Bejrutu, stolicy Libanu, której duża część uległa zniszczeniu w wybuchu azotanu amonu w 2020 r. Spółka zorganizowała już raz podobną pomoc, niedługo po zdarzeniu.

Informując o ponownym włączeniu się w akcję pomocy humanitarnej dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu, spółka IKS „Solino” wspomniała, iż w ten sposób odpowiedziała na apel Fundacji Przyjaciel Misji o przekazanie soli spożywczej i tabletek solnych do uzdatniania wody.”W efekcie ponad 1000 kg soli spożywczej i ponad 500 kg tabletek solnych zostanie dostarczonych potrzebującym pomocy mieszkańcom Libanu w ramach transportu lotniczego organizowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Fundację Przyjaciel Misji oraz Caritas Ordynariatu Polowego” – przekazano w komunikacie.

Prezes IKS „Solino” Janusz Radomski zaznaczył, że pierwsza pomoc spółki trafiła do mieszkańców Bejrutu natychmiast po wybuchu w sierpniu 2020 r. – tona soli została wówczas przekazana w paczkach żywnościowych oraz była wykorzystywana do przygotowania posiłków dla osób dotkniętych katastrofą w ramach akcji zbiorowego żywienia. „Wiemy, że sytuacja tych ludzi jest w dalszym ciągu bardzo trudna. Dlatego w ramach solidarności zdecydowaliśmy o kolejnej darowiźnie” – podkreślił Radomski, cytowany w informacji IKS „Solino”.

Jak przypomniała spółka, 4 sierpnia 2020 r. w Bejrucie doszło do potężnego wybuchu w magazynie azotanu amonu, który spowodował zniszczenia znacznej części miasta. „Szacuje się, że 300 tys. osób pozostało bez dachu na głową. Eksplozję spowodowało 2750 ton azotanu amonu. Skutki wybuchu są tragiczne: wiele osób straciło życie, a ponad 4000 odniosło obrażenia” – podkreślono w informacji.

IKS „Solino” to podmiot zależny PKN Orlen, który posiada 100 proc. udziałów w tamtejszym kapitale zakładowym. Spółka jest największym w Polsce producentem solanki pozyskiwanej w kopalniach w Górze niedaleko Inowrocławia i Przyjmie koło Mogilna o rocznym wydobyciu na poziomie ok. 9 mln metrów sześc. Zajmuje się też konfekcjonowaniem soli, a także i magazynowaniem ropy naftowej oraz i paliw w podziemnych kawernach. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

7 + dwadzieścia =