PolskaBp Piotrowski zachęca wiernych diecezji kieleckiej do udziału w akcji „Zaszczep się w wakacje”

Karol Kwiatkowski12 lipca, 20213 min

Ordynariusz diecezji kieleckiej bp Jan Piotrowski zachęca księży, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, aby skorzystali z propozycji wojewody świętokrzyskiego, który zorganizował w lipcu akcję „Zaszczep się w wakacje”. Biskup zaznaczył, że szanuje wolność wyboru każdej osoby.

W komunikacie opublikowanym na stronie diecezji kielecki hierarcha przypomina, że „troska o zdrowie obywateli jest obowiązkiem państwa”.

„Zachęcam czcigodnych księży, osoby konsekrowane i wiernych świeckich naszej diecezji, szanując wolność wyboru każdej osoby, aby skorzystać z tych możliwości, jakie daje w tym zakresie propozycja wojewody świętokrzyskiego” – napisał bp Piotrowski.

Od 12 do 16 lipca, w godz. od 8.00 do 18.00, akcja szczepień będzie odbywała się przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Chętni będą mogli przyjąć szczepionkę jednodawkową Johnson & Johnson – poinformował w mediach społecznościowych urząd wojewódzki.

W odpowiedzi na apel ministra zdrowia i po rozmowach Adama Niedzielskiego z sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski bp. Arturem Mizińskim 8 lipca przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wydał oświadczenie, w którym wskazał, że „szczepienia przeciw COVID-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”.

Podkreślił, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego, ale szczepienie powinno być dobrowolne”. Zapewnił jednocześnie, że „Kościół, będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi, wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień”.

Przewodniczący KEP zaznaczył również, że „Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się”. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście + 7 =