PolskaPremier: zero tolerancji dla drogowych bandytów

Nasza Polska8 lipca, 202112 min

Apeluję, żeby każdy zastanowił się, zanim wsiądzie za kółko pod wpływem alkoholu. Zero tolerancji dla drogowych bandytów – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

„Apeluję, żeby każdy zastanowił się, zanim wsiądzie za kółko pod wpływem alkoholu. Społeczna odpowiedzialność za pijanego kierowcę ciąży nie tylko na tym, kto kieruje lub wsiada do auta pijany, ale również na tych, którzy widząc to – nie reagują albo przyzwalają na jazdę po alkoholu. To jest potencjalne morderstwo. Odpowiedź jest jedna – zero tolerancji dla bandytów drogowych” – napisał w czwartek na swoim profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przyznał renty specjalne dzieciom osieroconym w sobotnim wypadku niedaleko Stalowej Woli. Zapowiedział też szybkie przystąpienie do prac legislacyjnych dot. odpowiedzialności kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.

„To będzie odpowiedzialność nie tylko karna, ale to będzie odpowiedzialność polegająca na tym, że takie osoby będą zobowiązane do płacenia alimentów osobom, które pozostały przy życiu – osobom z rodziny, osobom poszkodowanym” – podkreślał wcześniej Morawiecki. Dodał, że chodzi o to, „żeby wszyscy Polacy mieli jasność, że osoba, która pod wpływem alkoholu wsiada za kółko, to potencjalnie ktoś, kto może doprowadzić do zabicia innych osób”. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

  • iti

    8 lipca, 2021 at 3:17 pm

    Jedynego drogowego bandytę na drodze… do normalności jakiego widzę to morawiecki. Zero toleracji dla zdrajcy Polski.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

8 + 19 =