PolskaTrzaskowski: Tusk szefem PO – dzięki temu będziemy silniejsi

Magdalena Targańska4 lipca, 20212 min

Donald Tusk szefem Platformy Obywatelskiej – dzięki temu wszystkie reflektory na nas. Dzięki temu będziemy silniejsi – ocenił w niedzielę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„Donald Tusk szefem Platformy – dzięki temu wszystkie reflektory na nas. Dzięki temu będziemy silniejsi. Dalej do przodu – wszyscy razem! Od razu ruszamy do pracy. Dziś w Warszawie znów zbieraliśmy podpisy pod projektem Stop TVP Info. Szło świetnie, nawet mimo deszczu” – napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa PO, a z funkcji wiceszefów Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Następnie Donald Tusk i Borys Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO, a zadania przewodniczącego Platformy wykonuje od tego momentu Tusk, jako najstarszy wiekiem wiceszef partii.

Likwidacja TVP Info to jedna z zapowiedzi Trzaskowskiego z kampanii prezydenckiej, powtórzona w lutym 2021 podczas wspólnego wystąpienia prezydenta Warszawy i ówczesnrgo lidera PO Borysa Budki. (PAP)

 

autor: Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × cztery =