PolskaGlinojeck/ Festyn Wianki – opaski dla niezaszczepionych

Karol Kwiatkowski29 czerwca, 202112 min

W Glinojecku koło Ciechanowa, jak co roku pod koniec czerwca, miał być Festyn Wianki. Organizatorzy przewidywali, że w imprezie udział weźmie około tysiąca osób. W regulaminie festynu pojawił się więc zapis, że z powodu obostrzeń sanitarnych oraz limitu uczestników osoby, które się nie zaszczepiły, będą oznakowywane opaskami na rękę – donosi portal money.pl.

Portal przytacza wypowiedź Wojciecha Bruździńskiego, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Glinojecku, który nazywa ten pomysł bardzo niefortunnym i tłumaczy, że zwracali się do różnych instytucji rządowych z pytaniami, jak zorganizować liczenie ludzi na tak dużej imprezie, ale nikt nie potrafił im podpowiedzieć. W końcu sami znaleźli rozwiązanie.

Po burzy wywołanej przez internautów, którzy sprzeciwili się segregacji sanitarnej, samorządowcy podjęli decyzję, że impreza w tym roku się nie odbędzie.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

 • Marek

  30 czerwca, 2021 at 11:19 pm

  Już słyszałem: „przecież to tylko maseczka, co ci szkodzi założyć na chwilę?”
  Już słyszałem: „to tylko dwa tygodnie – wytrzymajmy.”
  Już słyszałem: „to ostatnia prosta.”
  A teraz słyszę, że niektórzy mają nosić opaski na ramionach? Czy producent drutu kolczastego już wstawił fabryki na wysokie obroty?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 + trzynaście =