PolskaNiedzielski: Wirus jest w odwrocie, a sytuacja pandemiczna pod kontrolą

Karol Kwiatkowski26 czerwca, 20212 min

Wirus jest w odwrocie, a sytuacja pandemiczna pod kontrolą – powiedział w piątek na antenie Radia Zet minister zdrowia, Adam Niedzielski. 

Minister wypowiedział się również o o luzowaniu obostrzeń: Poziom obostrzeń zależy od bieżącej sytuacji, jeżeli ona gwałtownie się zmieni, to będziemy musieli podjąć taką decyzję, żeby przeciwdziałać rozwojowi pandemii. Na ten moment staramy się uszczelnić granice.

Niedzielski zaapelował o rozwagę i ostrożność: Przyszły wakacje i musimy cieszyć się latem. Chciałbym, żeby Polacy na okres wakacji zapomnieli o pandemii – to czas żeby odpoczywać – mówił minister.

Niedzielski mówił też na temat refundacji trzeciej dawki szczepionki: „Zostaną określone klarowne zasady do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki. Osoby starsze na pewno będą korzystały z darmowego dostępu. Musimy zweryfikować badania, ale ważnym argumentem do stosowanie trzeciej dawki szczepionki będzie również oświadczenie EMA”.

Adam Niedzielski: Ustawa o NOP-ach obejmie również osoby, które przyjęły szczepionkę przed jej wprowadzeniem

– Przygotowana jest wersja ustawy, która uwzględnia również wnioski obywateli z dyskusji publicznej. W najbliższym tygodniu lub za dwa będzie ona rekomendowana na posiedzeniu Rady Ministrów – tak kwestię ustawy o niepożądanych odczynach poszczepiennych skomentował w Radiu ZET minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ podkreślił, że będzie ona obejmowała również osoby, które przyjęły szczepionkę przed wprowadzeniem ustawy. (Radio ZET)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 1 =