PolskaProkuratura umorzyła śledztwo ws. akcji policji, w której zastrzelono funkcjonariusza. Uzasadnienie utajniono

Nasza Polska23 czerwca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prokuratura Okręgowa w Opolu umorzyła śledztwo w sprawie akcji policji w Wiszni Małej na Dolnym Śląsku. W trakcie interwencji policyjnych kontrterrorystów jeden z funkcjonariuszy został śmiertelnie postrzelony, a trzech innych zostało rannych.

Prokurator okręgowa w Opolu Liliana Kapera-Kopczyk poinformowała w środę PAP, że śledztwo w sprawie interwencji policji i akcji kontrterrorystów w Wiszni Małej zostało umorzone w maju tego roku.

„Decyzja o umorzeniu nie jest jeszcze prawomocna, ponieważ nie mamy informacji czy strony postępowania zapoznały się z jej treścią i uzasadnieniem i czy nie złożą zażalenia. Samo uzasadnienie jest w tej sprawie tajne. Stronami postępowania są funkcjonariusze, którzy odnieśli obrażenia i żona poszkodowanego, który zginął w tej akcji” – powiedziała prokurator.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło około północy z soboty na niedzielę 3 grudnia 2017 roku w Wiszni Małej w powiecie trzebnickim. Policjanci z oddziału kontrterrorystycznego, którzy chcieli zatrzymać sprawców włamania do bankomatu na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów.

Policjanci odpowiedzieli strzałami. Podczas wymiany ognia zginął jeden z funkcjonariuszy oraz przestępca, który zaczął strzelać do policjantów. Trzech innych policjantów zostało rannych. Obrażenia nie zagrażały ich życiu.

40-letni funkcjonariusz, który zginął w strzelaninie, służył w policji od 14 lat, a od ośmiu pełnił służbę w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji we Wrocławiu. Osierocił dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat.

Opolska prokuratura prowadziła też śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, który strzelał do policjantów. To postępowanie również zostało umorzone w 2019 roku, a uzasadnienie też jest tajne.(PAP)

autor: Roman Skiba

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć + dziewiętnaście =