ZagranicaW Moskwie do restauracji tylko ze szczepieniem na Covid-19

Magdalena Targańska22 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W Moskwie od 28 czerwca do restauracji będą wpuszczani tylko goście zaszczepieni przeciwko Covid-19, osoby, które przeszły tę chorobę w minionych sześciu miesiącach, bądź osoby z ważnym trzydniowym testem PCR na obecność koronawirusa – ogłosił we wtorek mer Siergiej Sobianin.

Swoje zaszczepienie goście barów i restauracji będą mogli potwierdzać poprzez specjalny kod QR, a lokale te będą musiały utworzyć specjalny system sprawdzania tych kodów. Jeśli tego nie zrobią, nie będą mogły przyjmować klientów, a jedynie przyrządzać potrawy do dostarczenia na wynos.

Mer rosyjskiej stolicy poinformował o tych ograniczeniach na swoim blogu. Ponadto już od wtorku Sobianin zarządził zakaz imprez sportowych, widowiskowych i rozrywkowych gromadzących więcej niż 500 osób. Dotyczy to także imprez odbywających się na otwartym powietrzu.

W ciągu minionej doby 86 osób zmarło w Moskwie na Covid-19 – najwięcej od początku pandemii. W całej Rosji trwa od początku czerwca gwałtowny wzrost zachorowań na Covid-19. Władze oceniają, że przyczyną jest rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa – Delta. (PAP)

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiem − 2 =