PolskaSchetyna: obecność i zaangażowanie Donalda Tuska jest dziś potrzebne

Magdalena Targańska22 czerwca, 20213 min

Obecność i zaangażowanie Donalda Tuska jest dziś potrzebne; potrzebujemy nowego początku, nie da się budować dobrej wspólnej listy bez porozumienia – powiedział we wtorek były lider PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna pytany był przez dziennikarzy w Sejmie m.in. o swoje doświadczenie we współpracy Donaldem Tuskiem oraz czy chciałby wrócić do tych czasów.

„Mam bardzo dobre doświadczenie ze współpracy z Donaldem Tuskiem, wiem, czytam i słyszę, jak dużo mówi się o możliwości jego powrotu do polityki krajowej” – powiedział Schetyna.

Podkreślił, że obecność i zaangażowanie Tuska „jest potrzebne”. „Dziś potrzebujemy nowego początku, bo – jak przez te ostatnie półtora roku obserwuję tę krajową politykę – potrzebny jest nowy początek współpracy środowisk opozycji demokratycznej, nowy punktu, od którego będziemy budować razem” – stwierdził były lider PO.

„Nie da się budować dobrej wspólnej, dobrze współpracującej listy wyborczej bez porozumienia. Trzeba zostawić te historie ostatnich miesięcy z tyłu. I ważny jest taki impuls. Myślę, że ta deklaracje Donalda Tuska o powrocie do polityki takim impulsem może być” – zaznaczył.

Pytany, czy obecny szef PO Borys Budka zdał egzamin z pełnienia tej funkcji, odparł że „każdego lidera ocenia się po zakończeniu kadencji”. „Borys Budka ma na pewno parę miesięcy a może paręnaście, by tę sprawczość pokazać i przygotować partię do wyborów. Myślę, że ten pomysł, ta idea powrotu Donalda Tuska też będzie służyć budowie pozycji Borysa Budki” – zaznaczył. (PAP)

 

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Marta Rawicz

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × trzy =