PolskaCzterolatka błąkała się sama po ulicy. Matka spała

Nasza Polska21 czerwca, 20214 min

W Mławie 4-latka błąkała się po ulicy. Zauważyli ją przechodnie i powiadomili policję. Dziecko nie potrafiło wskazać, gdzie mieszka. Dzięki ustaleniom policjantów, wróciło do matki. Jak się okazało dziewczynka wyszła z mieszkania, ponieważ drzwi nie były zamknięte, a domownicy spali.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Matka 4-latki była trzeźwa. W rozmowie z policjantami tłumaczyła, że jej starsza córka, po wyprowadzeniu wcześnie rano psa na spacer, nie zamknęła drzwi do mieszkania na klucz. Gdy kobieta i jej starsza córka zasnęły, młodsze dziecko wyszło w tym czasie z domu – przekazała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

„Dziewczynka spacerowała bez opieki w pobliżu jednego z marketów. O zdarzeniu zaalarmowali patrol policji świadkowie. Dziewczynka pokazała na paluszkach ile ma lat, poza tym nic więcej nie udało się dowiedzieć od małej spacerowiczki. Nie miała żadnych obrażeń. Była jedynie bardzo spragniona. Policjanci dali dziewczynce wodę do picia. W trakcie rozmów z mieszkańcami pobliskich osiedli ustalili, gdzie mieszka” – wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji. Jak dodała, „zadowolone z wyjątkowej przygody dziecko, policjanci przekazali matce”.

„Kobieta była trzeźwa. Okazało się, że mała wędrowniczka, podczas, gdy jej mama i starsza siostra spały, wyszła sama z niezamkniętego mieszkania na ulicę. Matka dziecka stwierdziła w rozmowie z policjantami, że jej starsza córka, po wyprowadzeniu wcześnie rano psa na spacer, nie zamknęła drzwi na klucz. To wystarczyło 4-latce, aby wyjść na pierwszą samodzielną, pieszą wycieczkę” – przekazała Pawłowska. Zaznaczyła, iż okoliczności całego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragedią, są jeszcze szczegółowo wyjaśniane.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów o wzmożenie opieki nad dziećmi i maksymalną troskę o bezpieczeństwo najmłodszych. „Chwila nieuwagi i braku nadzoru w domu, nad wodą czy na spacerze, może narazić dziecko na utratę zdrowia a nawet życia. Na rodzicach i opiekunach ciąży zatem duża odpowiedzialność – również karna, za brak nadzoru nad dzieckiem” – podkreśla policja.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × trzy =