W Niemczech nie karze się za wykonanie aborcji w pierwszym trymestrze ciąży. Natomiast Bundestag uchwalił w maju ustawę, która zakazuje od 1 stycznia 2022 r. zabijać piskląt kurzych.
W Niemczech nie karze się za wykonanie aborcji w pierwszym trymestrze ciąży, jeżeli kobieta skorzystała z odpowiednich konsultacji, zabieg został wykonany przez lekarza i pomiędzy konsultacją a zabiegiem zachowano odstęp co najmniej 3 dni, a także od poczęcia nie minęło więcej niż 12 tygodni – są to warunki, które muszą być spełnione jednocześnie. Oznacza to, że kobiety de facto mogą usuwać ciążę także z przyczyn społecznych, ekonomicznych i osobistych bez jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej – czytamy w Wikipedii.
Bundestag zakazał zabijania milionów piskląt płci męskiej; w przyszłości embriony mają być sortowane przed wykluciem. Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że nie zmienia to w żaden sposób cierpienia kur niosek, z kolei ogrody zoologiczne będą musiały zmienić karmę dla drapieżników z piskląt na gryzonie.
Po latach sporów od przyszłego roku masowe zabijanie samców piskląt na fermach kur niosek zostanie zakazane. W hodowli kur niosek, zamiast duszenia około 40 milionów piskląt rocznie wkrótce po wykluciu, w przyszłości proces wykluwania ma zostać przerwany. W tym celu mają być stosowane metody pozwalające na identyfikację płci embrionu – informuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
– Gdy embrion kurczaka cieszy się większą ochroną życia niż embrion ludzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii – stwierdził prof. David Engels.
Wenn der Hühnerembryo mehr #Lebensschutz als der Menschenembryo genießt, weiß man, daß man im besten Europa aller Zeiten angekommen ist. pic.twitter.com/M1F9bhSjuN
— David Engels (@DavidEngels12) June 16, 2021
(PAP, Wikipedia, Twitter)