ZagranicaNiemcy/ Aborcja legalna, ale Bundestag zakazał zabijania embrionów piskląt

Karol Kwiatkowski18 czerwca, 20213 min

W Niemczech nie karze się za wykonanie aborcji w pierwszym trymestrze ciąży. Natomiast Bundestag uchwalił w maju ustawę, która zakazuje od 1 stycznia 2022 r. zabijać piskląt kurzych. 

W Niemczech nie karze się za wykonanie aborcji w pierwszym trymestrze ciąży, jeżeli kobieta skorzystała z odpowiednich konsultacji, zabieg został wykonany przez lekarza i pomiędzy konsultacją a zabiegiem zachowano odstęp co najmniej 3 dni, a także od poczęcia nie minęło więcej niż 12 tygodni – są to warunki, które muszą być spełnione jednocześnie. Oznacza to, że kobiety de facto mogą usuwać ciążę także z przyczyn społecznych, ekonomicznych i osobistych bez jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej – czytamy w Wikipedii.

Bundestag zakazał zabijania milionów piskląt płci męskiej; w przyszłości embriony mają być sortowane przed wykluciem. Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że nie zmienia to w żaden sposób cierpienia kur niosek, z kolei ogrody zoologiczne będą musiały zmienić karmę dla drapieżników z piskląt na gryzonie.

Po latach sporów od przyszłego roku masowe zabijanie samców piskląt na fermach kur niosek zostanie zakazane. W hodowli kur niosek, zamiast duszenia około 40 milionów piskląt rocznie wkrótce po wykluciu, w przyszłości proces wykluwania ma zostać przerwany. W tym celu mają być stosowane metody pozwalające na identyfikację płci embrionu – informuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

– Gdy embrion kurczaka cieszy się większą ochroną życia niż embrion ludzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii – stwierdził prof. David Engels.

(PAP, Wikipedia, Twitter)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 + 6 =