Arizona/ Zakaz segregacji sanitarnej i przymusu noszenia maseczek na wyższych uczelniach

Karol Kwiatkowski16 czerwca, 20212 min

Gubernator Arizony, Doug Ducey, wydał we wtorek zarządzenie zapewniające dostęp do publicznych uniwersytetów w Arizonie dla wszystkich studentów bez względu na status zaszczepienia.

Zgodnie z zarządzeniem studenci nie mogą być zmuszani do szczepienia przeciwko COVID-19 ani do okazywania dokumentów dotyczących szczepień. Studenci również nie mogą zostać zmuszeni do poddania się testom lub noszenia masek w celu uczestnictwa w nauce.

Zarządzenie nie uniemożliwia instytucjom szkolnictwa wyższego zachęcania do szczepień, przeprowadzania testów lub dobrowolnego używania masek, zgodnie z wytycznymi Centrów Kontroli Chorób.

„Szczepionka działa i zachęcamy mieszkańców Arizony do jej przyjęcia. Ale jest to wybór i musimy go zachować – powiedział gubernator Ducey. „Edukacja publiczna jest prawem publicznym, za którą płacą podatnicy. Musimy udostępnić nasze uniwersytety publiczne studentom, aby mogli wrócić do nauki. Już stracili zbyt dużo nauki. Od szkół podstawowych i średnich po szkolnictwo wyższe Arizona wspiera uczenie się osobiście”.

Gubernator Ducey będzie współpracował z kierownictwem legislacyjnym i senatorem T.J. Shope, aby skodyfikować dzisiejsze rozporządzenie wykonawcze do prawa.

Arizona podała do tej pory 6 201 598 dawek szczepionki COVID-19, z czego 3 006 771 mieszkańców Arizony zostało w pełni zaszczepionych przeciwko wirusowi.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *