Artykuł sponsorowanyCo przemawia za wyborem wiat garażowych z drewna?

Artykuł Sponsorowany12 czerwca, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Alternatywą dla garażu jest wiata samochodowa. Zapewnia komfortowe miejsce do parkowania pojazdów, chroniąc je przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Auto będzie chronione przed opadami deszczu i śniegu, promieniowaniem słonecznym i podmuchami wiatru oraz zabrudzeniami. Czy warto zainwestować w carport drewniany? Dlaczego właśnie drewno? 

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, poszczególne modele wiat różnią się pod względem kształtu, sposobu wykończenia, stylistyki. Wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi wyróżniają się wiaty wykonane z drewna.

Czy wiaty samochodowe z drewna to dobry wybór?

Wiaty garażowe z drewna cieszą się ogromną popularnością od wielu już lat. Nie brakuje modeli zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych, dzięki czemu można dobrać wiatę do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Drewniane konstrukcje idealnie wpisują się w architekturę ogrodową. Są funkcjonalne, stylowe i estetyczne. Na korzyść wiaty drewnianej przemawia lekkość, łatwy montaż i demontaż, mobilność, atrakcyjna cena. Może stać się praktyczną dekoracją, szczególnie po przyozdobieniu jej pergolą. Zaletą wiaty samochodowej jest brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej powierzchnia nie przekracza 50 metrów kwadratowych. Nie trzeba też korzystać z usługi firmy montażowej, bo większość osób bez trudu poradzi sobie z samodzielnym postawieniem konstrukcji.

Drewno jest surowcem naturalnym, powszechnie dostępnym, ekologicznym, pięknym i przyjemnym w dotyku. Wykonana z niego wiata samochodowa będzie miłym dla oka elementem małej architektury ogrodowej. Doda aranżacji wiele uroku. Wystarczy zaimpregnować drewno, a wiata posłuży użytkownikowi przez wiele lat, nie tracąc swoich pierwotnych właściwości i piękna. Pomalowanie powierzchni drewnochronem sprawia, że konstrukcja będzie trwała i należycie chroniona przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Drewno poddaje się renowacji, można je polakierować lub przemalować na dowolny kolor, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej dekoracyjne. Ceny wiat samochodowych z drewna zaczynają się już niewiele ponad tysiąc złotych. Powstają przede wszystkim z litego drewna sosnowego i świerkowego, czyli bardzo trwałego i odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. Zawsze można też zmodyfikować wiatę garażową z drewna lub wymienić poszczególne elementy, które uległy uszkodzeniu.

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartej na stronie wiatex.pl.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − 15 =